Міністерство економічного розвитку і торгівлі України від 7 лютого включило до Реєстру індустріальних (промислових) парків індустріальний парк "АзовАкваИнвест" (Маріуполь Донецької області) площею 15,65 га та індустріальний парк "Хмельницький" площею 90,93 га, ініціаторами створення яких стали, відповідно, Маріупольський і Хмельницький міськради.

Мінекономрозвитку зареєструвало індустріальні парки в Маріуполі та Хмельницькому

Про це йдеться в повідомленні Мінекономрозвитку, передає БизнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Як повідомляється, заявлений термін функціонування парку "АзовАкваИнвест" – 30 років. На його території, за попередніми розрахунками, може бути утворено 665 нових робочих місць.

Функціональне призначення ІП передбачає створення трьох промислових майданчиків, на кожній з яких буде розміщено основні виробництва в сфері машинобудування, легкої і харчової промисловості.

Читайте також: Зростання економіки в 2018 році прискорилося до 3,2%, – Мінекономрозвитку

Супутніми видами діяльності можуть бути переробка сільгосппродуктів, виробництво комбікормів та екологічного добрива, перевалка вантажів, логістичні послуги, а також розробка і впровадження інноваційних технологій.

Згідно з повідомленням, Маріупольська міськрада укладено меморандуми з двома потенційними учасниками індустріального парку – ПП "Райтел" і "Труа Асансер Юруен Мердивен Системлери".

За даними держреєстру, власником ПП "Райтел" є підприємець Ісмаїл Хаджіоглу, який, за інформацією ЗМІ, в 2016 році підписав договір про співпрацю з мером Маріуполя Вадимом Бойченко і мав намір створити кілька підприємств, у тому числі виробництво ліфтів.

ІП "Хмельницький", заявлений термін функціонування якого – 50 років, передбачає щільну забудову території виробництвами. У тому числі в пріоритеті – текстильне виробництво, виробництво електрообладнання, агропереробка.

За попередніми розрахунками, на його території може бути створено понад 3000 робочих місць.

Хмельницька міськрада укладено меморандуми з чотирма потенційними учасниками ІП: ТОВ "Даная Холдинг", основна спеціалізація якого, за даними держреєстру, – електромонтажні роботи та оптова торгівля, ТОВ "Науково-виробничий центр вентиляції та кондиціонування" (виробництво електроприладів, вентиляційного обладнання, електромонтажні роботи), ПП "Приватна друкарня" (випуск гофрокартону і тари) і ПНВП "Корпускула" (виробництво хімічної продукції, столярних виробів). Всі компанії зареєстровані в Хмельницькому.

За інформацією Мінекономрозвитку, на сьогодні до Реєстру індустріальних парків вже включено 38 парків (в 2018 році – 9, у 2017 році – 13). У 16 ІП обрані керуючі компанії, у п'яти – залучені учасники.

Крім того, в Україні функціонують вісім індустріальних парків, п'ять з яких створені до прийняття закону "Про індустріальні парки".

У той же час, згідно з інформацією Мінекономрозвитку, в серпні 2018 року за рішенням ініціатора (Кременчуцька міськрада) ліквідовано ІП "Центральний" у Кременчуці площею 168,55 га, включений до реєстру в квітні 2014 року

У жовтні 2016 року Верховна Рада прийняла за основу законопроект про податкові пільги для індустріальних парків, зокрема, про нульовий податок на прибуток у перші п'ять років, про скасування імпортного мита та п'ятирічної розстрочення імпортного податку на додану вартість (ПДВ). Згідно з даними на сайті парламенту, у середині липня 2018 року цей документ був підготовлений до другого читання, проте на голосування не виносилось.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →