На 103-му засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі вкотре обговорювалася ситуація з незаконно утримуваними особами на окупованих територіях.

Закликали Червоний Хрест втрутитися в ситуацію з заручниками в ОРДЛО - останній раз їм передавали листи у вересні 2018 року, - Ірина Геращенко

Як передає mediaUA, про це у Фейсбуці написала представник України на переговорах, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

Вона зазначила: "Українські заручники в ОРДЛО не мають права на телефонний дзвінок. Останній раз МКЧХ передавав листи в'язням у вересні минулого року, і за ці роки цей раз - передачу. МКЧХ жодного разу не мав можливості спілкування з утримуваними. І ми очікуємо від МКЧХ більш активної позиції щодо заручників, а не страусиній.

Читайте на " mediaUA": На переговорах у Мінську ми запропонували представникам РФ кілька форматів звільнення заручників, - Ірина Геращенко

Висловили протест на гуманітарної підгрупі і на ТКГ, що Росія та їх маріонетки блокують навіть право на дзвінок і лист, а ОБСЄ і МКЧХ публічно не змогли навіть по глибокому занепокоенння з цього приводу.

Звернулися до посла Фрішу із закликом негайно відвідати заручників на окупованих територіях і прикласти всі зусилля, щоб налагодити систематичну передачу листів і можливість дзвонити рідним. Сподіваюся, незабаром такий візит до Луганська відбудеться.

Читайте на " mediaUA": Росія продовжує озброювати і готувати маріонеткові сили на сході України, - США в Радбезі ООН

Також ми звернулися до Посла Сайдику, щоб він сприяв передачі листів рідних українським заручникам і він пообіцяв це зробити.

Звернули увагу ОБСЄ, вже три роки невиконану обіцянку бойовиків - звільнити підлітків з Ясинуватої. Ми очікуємо від координаторів, що вони наполягатимуть на виконанні домовленостей, які довго досягалися в групах. Дітей обіцяли звільнити ще в кінці 2016.

РФ та їх маріонетки з ОРДЛО продовжують тактику приховування інформації про наявні, і роками не дають відповіді на наші запити. Закликали Посла Фріша приєднатися до встановлення долі понад 70 українців, зміст яких у в'язницях нам не підтверджують (хоча українська сторона має інформацію та докази їх незаконного арешту). І у нас є підстави турбуватися, що кілька українців з цього списку бойовики могли замучити.

Читайте на " mediaUA": Виключених зі списків на обмін українських заручників могли вбити в тюрмах ОРДЛО, – Ірина Геращенко

Також закликали негайно активізувати пошук зниклих без вести (в цьому списку - сотні осіб) таки створити механізм за участю РФ і МКЧХ.

Ще раз підтвердили, що українська сторона готова негайно розпочати реконструкцію мосту в Станиці Луганської за участю МКЧХ. Цей процес блокують РФ та їх маріонетки".


Дивитися коментарі →