Активи інвестиційних і пенсійних фондів під управлінням інвестиційної групи ICU в Україні в 2018 році зросли на 14% – до 3,5 млрд грн.

Активи фондів під управлінням ICU Пасенюка зросли за рік на 14%

Про це повідомляє прес-служба групи, передає БизнесЦензор.

"Разом з придбанням компаній "Трійка Діалог Україна" і "Укрсиб Кепітал Менеджемент" ми завершили консолідацію бізнесу з управління активами в Україні. При цьому діяльність у сфері недержавного пенсійного забезпечення ми виділили в окремий підрозділ на базі "Трійки Діалог Україна", яка в минулому році була перейменована в Upinvest", – зазначив керуючий партнер ICU Пасенюк.

За словами співвласника інвесткомпанії, в минулому році ICU запустила нові фонди зі спеціалізацією на проблемних активах і венчурному бізнесі, при цьому основною для групи на локальному ринку залишається все ж робота з публічними фондами.

Зокрема, фонд облігацій під управлінням ICU, за даними групи, є найбільшим у своєму сегменті на ринку з активами 193,1 млн грн і прибутковістю за минулий рік 15,22%.

Пенсійні активи під управлінням групи зросли на 15% – до 467 млн грн, а кількість учасників НПФ перевищило 117 тис. чоловік.

Зокрема, НПФ "Укрексімбанк" показав саму високу дохідність серед найбільших (з активами понад 10 млн грн) українських НПФ всіх видів (відкриті, корпоративні, професійні). Прибутковість фонду склала 13,87%, активи виросли на 18% до 238 млн грн.

За даними компанії, в трійку лідерів по прибутковості серед найбільших відкритих фондів увійшли НПФ "Династія" – на першому місці за прибутковістю 11,95% і активами 65 млн грн, та ВНПФ "Емерит-Україна" – на третьому місці за прибутковістю 11,24% і активами 162 млн грн.

Читайте також: ICU купила колишню компанію дружини Головного військового прокурора для будівництва СЕС

Як повідомлялося, на початок 2018 року інвестгрупа ICU оцінювала обсяг активів в управлінні більш ніж в $500 млн.

За даними компанії, сумарні активи інвестиційних і пенсійних фондів під управлінням ICU в Україні у 2017 році зросли в 2,6 рази – до 3 млрд грн.

Група ICU створена в червні 2006 року. Надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування.

Раніше співвласником і головою ради директорів групи була Валерія Гонтарєва, яку за пропозицією президента Петра Порошенка парламенту в червні 2014 року затвердив на посаду голови Національного банку України.

Після цього Гонтарєва продала свою частку в ICU. Основними партнерами групи залишилися Пасенюк і Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яким належить відповідно 6,58% і 9,99%.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →