IFC чекає запуску міжнародних аграрних розписок навесні 2019 року.

Аграрії зможуть почати використовувати міжнародні аграрні розписки навесні, – IFC

Про це повідомила керівник проекту IFC "Аграрні розписки в Україні" Хелен Фейрлемб в ході "круглого столу", передає БизнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми вже провели перші навчання для фермерів, сподіваємося побачити перші угоди навесні", – повідомила Фейрлемб.

Як пояснили в IFC, після вступу в силу закону "Про валюту і валютні операції" аграрії можуть залучати кошти з аграрних розписках від кредиторів-нерезидентів.

Згідно з механізмом міжнародних розписок, розробленим IFC, такі угоди будуть включати фінансову аграрну розписку і кредитний/форвардний договір або договір імпорту.

"Аграрні розписки особливо актуальні в Україні, де все ще діє земельний мораторій, і фермери не мають якісного застави для залучення фінансування. Крім того, аграрні розписки реєструються в онлайн-реєстрі, і кредитор може подивитися, скільки розписок є у фермера і як він їх виконує", – вважає керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.

За словами представника IFC, аграрні розписки допоможуть фермерам створювати кредитну історію для подальшого залучення фінансування.

За даними IFC, в рамках проекту аграрних розписок також планується модернізація законодавства для створення вторинного ринку аграрних розписок (секьюризации).

Читайте також: Мінагрополітики відзвітував про виплату дотацій аграріям на 4 мільярди

Як зазначила член правління "ОТП Банк" Алла Биниашвили, для банків, що надають фінансування з аграрних розписках, трудністю є те, що Нацбанк розглядає такі кредити незабезпечені.

Загальний обсяг аграрних розписок в 2018 році перевищив $200 млн (5,24 млрд грн). Всього було видано 669 аграрних розписок від 53 кредиторів під заставку 1,1 млн тонн сільгосппродукції.

З початку 2019 року по 12 лютого видано 104 розписки на суму понад 1 млрд грн.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →