Слідство ФСБ відмовило у задоволенні клопотання захисту поранених військовополонених українських моряків Андрія Эйдера, Андрія Артеменка і Василя Сороки про їх видачу в Україну або ж в нейтральну країну.

Слідство ФСБ не дозволив відправити на лікування військовополонених моряків Эйдера, Артеменко і Сороку, - адвокат Бадамшин

Як повідомляє mediaUA з посиланням на facebook-сторінку адвоката Сергія Бадамшина, слідство ФСБ відмовило у задоволенні клопотання захисту про видачу моряків в Україну або ж в нейтральну країну для обстеження і лікування, або в цивільні медичні заклади, оснащені відповідним обладнанням, в яких можливе надання належної і відповідає стандартам надання медичної допомоги.

Читайте на " mediaUA": Москалькова підтвердила, що трьом пораненим українським військовополоненим морякам потрібна медична допомога, - Денісова

"З іншого боку, наша вимога не залишено без уваги і зі слів слідчих "в даний час вирішується питання про обстеження поранених в цивільних медичних закладах міста Москви".

Уповноважений з прав людини Тетяна Москалькова теж "сподівається, що дане питання буде вирішено позитивно".

Ніби як погодитися їм із захистом неможливо, але об'єктивно розуміють необхідність виконання наших вимог.

Сподіваюся, що найближчим часом поранені отримають відповідну і належну медичну допомогу.

Попутно наслідок, всіляко уникає і повертає резолюцію ПАРЄ 2259 (2019) по полоненим морякам під усіма надуманими приводами. Виглядає це смішно, як відмова від підпису в протоколі прагнуть малоліткою. Тобто нічого не значить. А Росія зобов'язана виконати в ній містяться вимоги, у тому числі вимоги Женевських конвенцій", - зазначає адвокат.

Дивіться також на " mediaUA": Московський суд залишив під арештом чотирьох українських моряків: військовополонених прийшли підтримати дипломати країн ЄС і США. ФОТО

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських судів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український рейдовий буксир, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт. При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Також читайте: Трьох поранених українських військовополонених моряків дообстежують за межами "Лефортово", - Карпачова

У той же час, у ФСБ Росії заявляли, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

У результаті незаконних дій російських силовиків були захоплені три кораблі ВМС України і взяті в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний суд РФ окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили до московського СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матросскую тишину".

15 та 16 січня Лефортовський суд РФ прийняв рішення про продовження на три місяці строку арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, вони залишаться під арештом як мінімум до кінця квітня.

Читайте: Слідчі РФ пропонують полоненим морякам побачення з рідними в обмін на "потрібні" свідчення, - адвокат Полозов


Дивитися коментарі →