Адвокат Олександра Маркова відвідала наймолодшого з військовополонених українських моряків Андрія Эйдера.

Военнопленному українському моряку Эйдеру не підтвердили діагноз "гепатит", - адвокат Маркова

Про це вона написала в Facebook, передає mediaUA.

"Сьогодні в ФКУ СІЗО-2 ФСВП Росії (Лефортово) вдалося зустрітися з підзахисним - українським військовополоненим - Эйдером Андрієм Дмитровичем, нехай навіть всього на 20 хвилин. Природно, усіх хвилювало питання про повторних аналізах Андрія. На щастя, зі слів лікаря гепатит не підтвердився. І це, дійсно, прекрасна новина. Звичайно, не доводиться говорити про якість наданого раніше епікризу з Матроської тиші, так і в цілому про інформованості поранених військовополонених з боку ФСИНа про стан їх здоров'я, але, тим не менш, Андрій здоровий і це головне!", - підкреслила адвокат.

Читайте на " mediaUA": Слідчі РФ пропонують полоненим морякам побачення з рідними в обмін на "потрібні" свідчення, - адвокат Полозов

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських судів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український рейдовий буксир, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт. При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Читайте також: Московський суд залишив під арештом чотирьох українських військовополонених моряків, - Полозов

У той же час, у ФСБ Росії заявляли, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

У результаті незаконних дій російських силовиків були захоплені три кораблі ВМС України і взяті в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний суд РФ окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили до московського СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матросскую тишину".

15 та 16 січня Лефортовський суд РФ прийняв рішення про продовження на три місяці строку арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, вони залишаться під арештом як мінімум до кінця квітня.

Дивіться також на " mediaUA": Ситуація зі здоров'ям військовополонених українських моряків буде тільки погіршуватися, - Полозов. ВІДЕО

Андрій Эйдер був поранений при захопленні українських кораблів і проходив лікування в СІЗО "Матроська тиша". Після його перевели в СІЗО "Лефортово" і надали висновок лікаря, у якому, серед іншого, вказувалися маркери гепатитів В і С.


Дивитися коментарі →