У відповідності зі ст. 106 Конституції України Президент України здійснює повноваження з помилування засуджених громадян від відбування покарання. Президент України Петро Порошенко в 2018 році видав укази про помилування 14 осіб, засуджених на різні терміни покарання

Порошенко в 2018 році помилував 14 засуджених, - Адміністрація Президента

Як передає mediaUA, про це повідомляє прес-служба глави держави.

"За інформацією Департаменту з питань помилування Адміністрації президента України, у цьому році президент видав чотири укази, якими помилував 9 жінок і 5 чоловіків. При цьому повністю звільнені від відбування покарання та вийшли на свободу п'ять людей, ще вісім істотно зменшені строки покарання", - йдеться в повідомленні.

Дивіться також на " mediaUA": Помилованную Президентом Любов Кушинскую, засуджену до довічного терміну, звільнили з колонії. Це перший випадок в Україні. ФОТОрепортаж

Ще одному помилованному особі, яка була засуджена до довічного позбавлення волі, покарання було замінено на 27 років і 9 місяців позбавлення волі, і в квітні 2018г цей чоловік вийшов на свободу. "Всі помилувані були засуджені вперше. Вісім чоловік з помилуваних - люди пенсійного віку", - додали в прес-службі.

Всього ж протягом 2018 року в Департамент з питань помилування АПУ надійшло 1276 матеріалів з питань помилування, у тому числі 931 клопотання про помилування 718 осіб.

Читайте також: Порошенко помилував жінку для продовження звільнення українських заручників, - Ірина Геращенко

"Не отримали помилування 357 засуджених, чиї клопотання були розглянуті Комісією. Як правило, це особи, які мають не одну судимість, які вчинили тяжкі чи особливо тяжкі умисні злочини (розбій, зґвалтування, вбивства, збут наркотичних засобів тощо), а також засуджені, які здійснили хоча і не тяжкий злочин, але фактично відбули дуже нетривалий термін покарання", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі зазначають, що досі помилування є єдиним законодавчо визначеним шляхом для довічно засуджених осіб отримати шанс вийти на свободу. Право клопотати про помилування вони отримують тільки після відбуття 20 років покарання. Протягом 2018г Комісія з питань помилування розглянула клопотання про помилування 59 довічно засуджених.

Також читайте: "Я ніколи не буду просити ніякого помилування у Путіна", - Сенцов

"Процедури розгляду клопотань засуджених про помилування на сьогодні є постійними, вивіреними практикою. Разом з тим важливим є проведення аналізу наслідків застосування помилування, і сьогодні не вистачає фундаментальних досліджень процедур помилування і факторів, які при цьому застосовуються, а також наслідків її застосування", - йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим керівник Департаменту з питань помилування АПУ Олександр Букалов висловив думку, що про діяльність інституту помилування варто більше повідомляти громадськості, обговорювати спірні питання удосконалення процедури розгляду клопотань про помилування.


Дивитися коментарі →