Випадки, коли Росія намагалася придушити сигнали GPS, зокрема, в Норвегії під час проведення навчань Trident Juncture 2018 є проявом небезпечного і безвідповідальної поведінки, яке несе безпосередні загрози для самої Росії.

НАТО вважає небезпечними спроби Росії глушити сигнал GPS, - Столтенберг

Про це під час прес-конференції напередодні зустрічі міністрів оборони країн НАТО, яка повинна відбутися 13-14 лютого в Брюсселі, заявив Генеральний Секретар НАТО Йенс Столтенберг, повідомляє mediaUA з посиланням на Укрінформ.

"Ми піднімали перед Росією питання про таких впливах кілька разів. Ця проблема знайшла прояв також в Балтійських країнах, і є предметом спільного занепокоєння. Якщо враховувати, що сигнали GPS важливі для цивільної авіації, для рятувально-пошукових операцій, для надзвичайних служб, - глушіння сигналів GPS, як ми це бачили в Норвегії, а також у Фінляндії, є дуже серйозним інцидентом. Це небезпечне і безвідповідальна поведінка... Це ще і та проблема, яка підриває практичне співробітництво з Росією, в тому числі в питаннях проведення пошуково-рятувальних операцій", - зазначив керівник Альянсу.

Читайте на " mediaUA": Норвегія звинувачує Росію в блокуванні GPS під час навчань НАТО

Столтенберг підкреслив, що така поведінка Росії несе небезпеку для Норвегії, для всіх союзників, а також для самої Росії.

Нагадуємо, вчення Trident Juncture 2018 відбулися в Норвегії в жовтні-листопаді минулого року. Ці маневри стали найбільшими в історії НАТО з часів закінчення "холодної війни". У навчаннях взяли участь 50 тисяч військовослужбовців, до їх проведення були залучені 10 тис. автомобілів і броньованих машин, 250 літаків і 65 кораблів.

Також читайте: Фінляндія Норвегією звинуватила РФ в блокуванні GPS під час навчань НАТО


Дивитися коментарі →