Засідання Комісії Україна-НАТО 12 лютого було присвячене розгляду правових аспектів відновлення суверенітету і захисту законних інтересів України в регіоні Чорного та Азовського морів і забезпечення свободи судноплавства в Керченській протоці.

В НАТО готові продовжувати тиск на РФ, щоб забезпечити безпеку і свободу судноплавства в регіоні Чорного та Азовського морів

Як передає mediaUA з посиланням на facebook-сторінку місії України при НАТО, під час зустрічі з головним юридичним радником НАТО Стівеном Хіллом заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль обговорила безпеку в регіоні Чорного та Азовського морів, а також подальші кроки співробітництва України з НАТО у правовій сфері.

Читайте на " mediaUA": Євросоюз і США близькі до погодженням санкцій проти Росії за агресію в Керченській протоці, - "Financial Times"

Під час засідання українською стороною була надана інформація, яка сприяла кращому розумінню союзниками правових аспектів зусиль України, спрямованих на повернення Криму, рішення з допомогою міжнародно-правових інструментів ситуації безпеки в регіоні Чорного та Азовського морів, а також правових заходів, що вживаються Україною з метою звільнення українських моряків і суден, захоплених Росією 25 листопада 2018 року.

У відповідь представники Північноатлантичного альянсу висловили повну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, одностайно відзначили незаконність захоплення Криму і підтвердили готовність продовжувати тиск на РФ з метою забезпечення безпеки та свободи судноплавства в регіоні Чорного та Азовського морів і Керченської протоки, а також негайного звільнення українських суден та екіпажів.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада 2018 року повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських судів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український рейдовий буксир, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт. При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Читайте також: Московський суд залишив під арештом чотирьох українських військовополонених моряків, - Полозов

У той же час, у ФСБ Росії заявляли, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

У результаті незаконних дій російських силовиків були захоплені три кораблі ВМС України і взяті в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний суд РФ окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили до московського СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матросскую тишину".

15 та 16 січня Лефортовський суд РФ прийняв рішення про продовження на три місяці строку арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, вони залишаться під арештом як мінімум до кінця квітня.


Дивитися коментарі →