В Міністерстві інформаційної політики України презентували проект "Біла книга спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018".

Поширення російської дезінформації можна порівняти із створенням телевізійних серіалів, - заступник голови МІП Золотухін

Заступник міністра Дмитро Золотухін повідомив, що Міністерство створило "Білу книгу" в результаті багаторічного спостереження за тим, як російські спецслужби і політичні еліти маніпулюють інформпростір, інформує mediaUA з посиланням на прес-службу відомства.

Дивіться також на " mediaUA": "Разом на війні, разом у грі", - команда ветеранів з регбі-7 "The Brave" і Мининформполитики запустили флешмоб в підтримку учасників АТО. ВІДЕО

"Поширення російської дезінформації можна порівняти із створенням телевізійних серіалів. Якщо основними центрами кіноіндустрії є американський Голлівуд, індійський Боллівуд і нігерійський Нолливуд, то в аналогічній індустрії, яка поширює вигадки і брехня, лідером є Кремливуд", - зазначив він.

Як розповів Золотухін, кожен масштабний наратив російської дезінформації можна порівняти з "серіалом", який ділиться на "сезони" - складні комплекси ідей всередині "серіалу". Кожна окрема серія " зображує одну конкретну ситуацію, яка відповідає сценарної лінії і сезону, і серіалу.

"Наприклад, кожному відома історія про "іспанською диспетчері Карлосі", який з'явився в медіапросторі відразу після збивання малайзійського літака Boeing 777. Це - один з сезонів великого серіалу про катастрофу рейсу MH17, головна мета якого - відвести підозри про злочин від Росії і звинуватити у всьому Україну", - пояснив заступник міністра.

Також дивіться: Друг Путіна режисер Міхалков: "В Україні виросло два покоління, які ніколи не прийдуть до Росії, тільки через кров". ВІДЕО

Серед інших "серіалів" російської пропаганди: зв'язок України з ИГИЛ, злочини ВСУ, військові НАТО на Донбасі, Україна як держава нездатна тощо.

Золотухін відзначив, що не слід розвінчувати кожен фейк Кремля, а розуміти принцип, за яким здійснюються російські інформаційні операції, і розвивати власний стратегічний наратив.

Ознайомитися з "Білою книгою спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018" можна за посиланням.

Читайте на " mediaUA": Нацрада оштрафував NewsOne на 96,5 тисяч гривень за "мову ворожнечі"


Дивитися коментарі →