В ООН заснували об'єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні і закликали донорів приєднатися до нього, щоб допомогти жителям Донбасу, які страждають від збройного конфлікту.

В ООН створили Об'єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні

Про це на спеціальному засіданні ООН щодо Плану гуманітарної допомоги на сході України на 2019 заявила помічниця генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер, повідомляє mediaUA з посиланням на Укрінформ.

"Я рада сьогодні оголосити про створення Об'єднаного фонду гуманітарної допомоги Україні і закликаю донорів долучитися до нього", - заявила Мюллер.

Вона додала, що ряд країн вже внесли свої кошти в фонд. На її думку, сьогоднішнє засідання ООН з Планом гуманітарної допомоги в Україні на 2019 рік дозволяє привернути увагу до страждань українців внаслідок військового конфлікту.

"Сьогоднішня дискусія дає нам можливість ще раз звернути увагу на гуманітарні наслідки конфлікту. Поки політичні дискусії тривають, ми не повинні забувати людське обличчя цієї кризи та її вплив на цивільне населення, звичайних людей, які стикаються з її наслідками кожен день", - зазначила вона.

Читайте на " mediaUA": ООН представила план гуманітарної допомоги Україні: для того, щоб в 2019 році допомогти 2,3 млн осіб, потрібно $162 млн

Знову створений Об'єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні (Ukraine Humanitarian Pooled Fund) відноситься до так званих Country-based Pooled Funds ("Країнові об'єднані фонди" - ред.) ООН, які дозволяють донорам - урядам, міжнародним і неурядовим організаціям - направляти свої внески на підтримку місцевих гуманітарних зусиль. Таким чином, кошти можуть доходити до гуманітарних партнерів в зонах конфлікту більш вчасно, скоординовано і цілеспрямовано.

Представники делегацій Швеції та Литви у своїх виступах повідомили, що їхні уряди вже внесли кошти до фонду. Уряд Швеції пожертвував $1 млн.

Дивіться також на " mediaUA": Представники ООН з прав людини побували на пункті пропуску "Майорське", - штаб ООС. ФОТО

Підсумовуючи, Мюллер додала, що загальні потреби для гуманітарної допомоги жителям сходу України, які страждають від збройного конфлікту по обидві сторони лінії розмежування, на 2019 рік становлять $162 млн.


Дивитися коментарі →