Російський міф про "зелених чоловічків" і "внутрішньому українському конфлікті" не відповідає дійсності, адже Крим і Донбас захопили і окупують російські солдати, а Росія приховує правду про це.

Німеччина не вірить заявам про "внутрішньому конфлікті" в Україні, насправді це російське вторгнення, - представник в ООН Хойзген

Про це заявив в ході засідання Ради безпеки ООН по ситуації в Україні постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген, передає mediaUA з посиланням на Укрінформ.

"Слухаючи (постійного представника РФ. - Ред.) Василя Небензю, у мене прямо склалося враження, що це Україна напала на Росію, а не Росія на Україну", - пожартував німецький дипломат на початку свого виступу, яке йшло відразу за виступом представника РФ.

Читайте на " mediaUA": В ООН створили Об'єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні

Він також нагадав про Будапештському меморандумі, який був порушений Росією, що чинить негативний вплив на світовий порядок, міжнародне право і процес роззброєння. Він заявив, що РФ продовжує порушувати міжнародне право, зокрема обмежуючи свободу судоплавання в азовсько-чорноморському басейні. Хойзген назвав зміст українських моряків у Москві порушенням міжнародного права.

Він також підкреслив, що Німеччина не вірить російським словами про "внутрішньому конфлікті" в Україні.

"Наші російські друзі роками говорять, що, мовляв, в Україні був переворот, повалення уряду. Ми всі знаємо, що насправді це було російське вторгнення. Російські військові були безпосередньо залучені в окупації, в тому числі, Донецьку", - пояснив німецький дипломат.

Він додав, що російське телебачення вже сама зізналася, що Путін наказав своїм спецслужбам захопити АР Крим ще 20-го лютого 2014 року.

Читайте також: Порошенко візьме участь у спеціальному засіданні Генасамблеї ООН 20 лютого, присвяченому російської окупації частини країни, - Єльченко

"Крим досі окупований, Донбас досі окупований. І все це за допомогою міфу про "зелених чоловічків", або що там хтось брав долю в свої руки. Ні, це були російські солдати", - заявив він.

Хойген нагадав, що коли в 2014-му, 2015-му роках правда стала очевидною, коли після серпня 2014-го року з'явилися загиблі російські солдати, а комітет їх дружин у Санкт-Петербурзі став заявляти, що росіяни воюють в Донбасі, президент Путін прийняв рішення закрити всі дані про військові втрати, а комітет матерів був оголошений "іноземним агентом".


Дивитися коментарі →