Росія повинна негайно припинити фінансову та військову підтримку озброєним формуванням на сході України і перестати підживлювати конфлікт.

Представники ЄС в ООН закликали Росію припинити підживлювати війну на Донбасі

Про це у вівторок, 12 лютого, заявили представники Європейського союзу в спільній заяві перед початком засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні, повідомляє mediaUA з посиланням на Укрінформ.

"Ми закликаємо Росію негайно припинити підживлювати конфлікт наданням фінансової та військової підтримки збройним формуванням. Ми залишаємось глибоко стурбовані повідомленнями про присутність російського військового обладнання і військових на територіях, непідконтрольних українському уряду", - йдеться в заяві представників ЄС.

Вони також закликали надати повний доступ всім міжнародним організаціям на тимчасово окуповані території і забезпечити доставку гуманітарної допомоги відповідно до норм міжнародного права. Вони засудили загрози та обмеження пересування Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які в основному відбуваються на тимчасово окупованій території.

Дивіться: Вимога Євросоюзу до РФ виконати мінські домовленості - безперспективно, - Лавров. ВІДЕО

Представники ЄС також привітали план гуманітарної допомоги ООН на сході України на 2019-2020 роки і закликали український уряд продовжувати курс реформ. Вони відзначили, що вірять у можливість мирного вирішення конфлікту і покладають надії в цьому на Мінські угоди і зусилля Нормандської четвірки.

У заяві окремо підкреслено невизнання незаконної окупації Автономної республіки Крим.

Також читайте: Миротворча місія ООН допоможе розблокувати виконання Мінських домовленостей, - спікер МЗС Зеленко


Дивитися коментарі →