Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв'ю французькому виданню Le Figaro сказав, що Центральна Європа краще розуміє російську загрозу.

Путін домагається, щоб європейські країни втомилися від "російсько-українських проблем" і відвернулися від них, - прем'єр Польщі Моравецький

Глава польського уряду вважає, що слабкість європейських відповідей на недавні українські-російські зіткнення пов'язана з тим, що частина країн Європейського союзу втомилася від цього конфлікту, передає mediaUA з посиланням на Польське радіо.

Читайте на " mediaUA": НАТО відреагує на збільшення кількості російських ракет у Європі, - Столтенберг

"Це саме те, чого хоче Володимир Путін: він хоче, щоб європейські країни втомилися від російсько-українських проблем і відвернулися від них. Його мета - скасування західних санкцій проти Росії і водночас збереження статус-кво в Криму і на Донбасі. В Азовському морі Росія випробовує терпіння ЄС. Але м'яку, позбавлену рішучості реакцію Європи на цей інцидент можна тлумачити також початком будівництва російського газопроводу Nord Stream 2. Розташована географічно близько Польща добре розуміє ситуацію українців. Ми хочемо, щоб вони були незалежні від Росії. Нелегко мати такого сусіда", - зазначив Моравецький.

На думку польського прем'єра, сприйняття східноєвропейськими країнами російської загрози, на відміну від західних країн, випливає з історії, а також з географічного розташування, яке не дозволяє забути про це сусідстві. Прем'єр нагадав, що після Другої світової війни Польщі захопила Червона армія. "Ми знаємо з нашого досвіду, який великий Росія може завдати нам шкоди", - сказав Моравецький.

Також читайте: Представники ЄС в ООН закликали Росію припинити підживлювати війну на Донбасі

"У нашої країни та інших товариств Східної Європи є відчуття, що регіон живе в тіні Москви, яка насправді ніколи не припиняла бути агресивною. Західна Європа завжди була захищена від Росії Європою; а тому вона інакше розуміє ці питання. Німеччина і Франція, які не мають такої історії, вважають нині Росію тільки економічним та торговим партнером. Вони забувають, що росіяни займаються політикою, навіть якщо займаються бізнесом! Для них економічні відносини є, насамперед, інструментом для геополітичних цілей. Ми теж були б задоволені, якби мали нормалізовану економічну ситуацію з Росією! Але для цього потрібно, щоб вона відкинула свої імперські амбіції і припинила нападати на своїх сусідів, як це було з Грузією і Україною", - сказав польський прем'єр.


Дивитися коментарі →