Державний секретар США Майкл Помпео заявив, що багато країн Європи усвідомлюють справжню мету Росії, яка пропонує їм свій газ, і залежати від цього – не в інтересах європейських держав.

"Північний потік-2" не відповідає інтересам Європи і підриває європейську нацбезпеку, - Помпео

Про це він заявив у вівторок в Варшаві під час спільної прес-конференції зі своїм польським колегою Яцеком Чапутовичем, передає mediaUA з посиланням на "Укрінформ".

"Америка буде робити все можливе у рамках своїх повноважень, щоб упевнитися, що інтереси європейської безпеки стоять на першому місці, коли мова йде про рішення в енергетичній сфері. І ми вважаємо, що багато країн Європи погоджуються з нами, підтримують і розуміють, що залежність від російського природного газу - не в їхніх інтересах, і що їм потрібно диверсифікувати ці джерела", - підкреслив глава Державного департаменту США.

Читайте на " mediaUA": Для України важливо спільне рішення Євросоюзу по "Північному потоку-2", - МЗС

Помпео при цьому конкретизував, що проект газопроводу "Північний потік - 2" вписується в це бачення і не відповідає інтересам Європи.

"Ми вважаємо, це забезпечить потоки грошей росіянам, що підриває європейську національну безпеку", - зазначив державний секретар США.

Як раніше повідомлялося, раніше під час візиту Помпео Штати і Угорщина домовилися про постачання військової техніки.

"Північний потік-2" пройде по дну Балтійського моря. Його протяжність складе понад 1200 кілометрів, пропускна здатність - 55 мільярдів кубометрів газу в рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікується, що трубопровід може заробити до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний.


Дивитися коментарі →