Кількість російського зброї і військових на Донбасі і навколо нього, а також кількість порушень режиму припинення вогню, нелегального перетину кордону та інших порушень не свідчать про прагнення Росії врегулювати конфлікт. Якщо вона дійсно хоче деескалації, їй потрібно перестати говорити і почати діяти.

Якщо РФ дійсно хоче деескалації на Донбасі, їй потрібно перестати говорити і почати діяти, - Єльченко в Радбезі ООН

Як інформує mediaUA з посиланням на "Укрінформ", про це заявив у своєму виступі на Радбезі ООН щодо ситуації в Україні Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"Щодня розвиток подій доводить, що тільки Росія і її військові дії в Донецькій і Луганській областях, які тривають, створюють нездоланну перешкоду до мирного вирішення конфлікту", - заявив він.

Він запропонував членам Радбезу ООН звернути увагу на російську військову присутність на Донбасі і навколо нього.

"Тепер питання: що ці цифри говорять про справжні наміри Росії? Або вони демонструють, що Росія прагне до деескалації ситуації?" - запитав Єльченко.

Він зазначив, що з 2015-го року Росія 18 разів саботувала введення режиму припинення вогню.

"За цей час режим припинення вогню був порушений 54 тисячі разів. Серед них майже 6 тисяч порушень сталися з використанням Росією забороненого Мінськими домовленостями зброї", - підкреслив дипломат.

Читайте на " mediaUA": Німеччина не вірить заявам про "внутрішньому конфлікті" в Україні, насправді це російське вторгнення, - представник в ООН Хойзген

Єльченко нагадав, що тільки протягом 2018-го року було зафіксовано 153 випадки незаконного порушення українсько-російського державного кордону автомобільним і залізничним транспортом, який перевозив військову продукцію, пальне, зброю і боєприпаси. В 2019-му, зазначив він, вже відбулося 19 таких випадків.

"Ми досі віримо, що миротворча місія відповідно до мандата ООН може принести мир в Україну. Для України принциповими є поширення мандату місії на всю окуповану територію; виведення усіх іноземних військ та озброєнь; розпуск всіх нелегальних органів і структур", - зазначив український дипломат.

Єльченко закликав Росію припинити спроби маніпулювати інструментарієм миротворчості ООН для легітимізації завоювань агресії на Донбасі.

"Єдиний спосіб Росії довести свою задеклароване прагнення деескалації ситуації - це припинити тільки говорити і почати, власне, діяти", - підсумував він.

Єльченко також зазначив, що Україна 13 разів пропонувала Кремлю обміняти українських політв'язнів в Росії і на окупованих територіях на росіян, які засуджені в Україні за злочини проти територіальної цілісності і суверенітету.

"Відповіді немає. Ми дбаємо про своїх людей. А Росія посилає чіткий сигнал своїм військовим - "Ми нічого не будемо робити, щоб повернути вас додому", - зазначив він.

Він підкреслив, що на кону зараз долі трьох захоплених і утримуваних у Донецьку вже майже чотири роки українців - Пантюшенка, Коринкова і Глондаря, чия трирічна дочка ніколи його не бачила. Він закликав скористатися зустріччю, щоб закликати Росію звільнити їх у світлі завтрашньої зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську.


Дивитися коментарі →