Вихід з ладу окремих російських космічних апаратів може бути пов'язаний із антропогенним впливом.

Черговий російський супутник вийшов з ладу - "відсутній доступ до американської та європейської компонентної бази"

Як інформує mediaUA з посиланням на Стрічка.ру, про це одному із російських видань повідомив директор НДІЯФ МДУ, віце-президент міжнародного Комітету з космічних досліджень (КОСПАР), доктор фізико-математичних наук, професор Михайло Панасюк.

За словами фахівця, російські експерти не мають прямими доказами такого впливу, оскільки для цього "треба ставити на супутники спеціальне обладнання та аналізувати достатньо великий обсяг даних".

Дивіться також на " mediaUA": "Роскосмос" показав, як впав "Союз". ВІДЕО з камер спостереження

"Тим не менше, скажу, що дивацтва в поведінці нашої апаратури на отказавшем супутнику "Вєрнов" були. Я бачив дані за останніх хвилинах його життя, і детектор електромагнітного випромінювання вів себе нетипово для цієї області простору і геомагнітної обстановки. Це можна пояснити сейсмічними явищами, а можна і антропогенним впливом", - сказав професор.

Він визнав, що в інституті "все більше і більше відчувають відсутність доступу до американської та європейської електронної компонентної бази", і відсутність проблем з купівлею китайських елементів.

Читайте на " mediaUA": У Росії хочуть створити систему супутників під назвою "Государеве око"

У січні Панасюк заявив, що на навколоземній орбіті розташовуються всього два великих російських наукових супутника, однак обидва вони не є повноцінно функціонують.

У тому ж місяці повідомлялося, що "Роскосмос" часто не має точних даних про причини виходу з ладу власних супутників.

Малий космічний апарат "Вєрнов" призначений для дослідження релятивистких електронів і фіксації гамма-спалахів. Супутник запущений в липні 2014 року. Через п'ять місяців з космічним апаратом була загублена зв'язок.


Дивитися коментарі →