Найближчим часом будуть заблоковані в інтернеті ряд сайтів, що входять новий перелік загрожують національній безпеці ресурсів, повідомив начальник Департаменту контрразведочной захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Климчук.

СБУ заблокує новий перелік сайтів, які загрожують нацбезпеці

Про це з посиланням на Інтерфакс-Україна повідомляє БизнесЦензор.

Читайте також: СБУ викрила схему крадіжки нафтопродуктів на залізничній станції

"Наявна у Служби безпеки інформація свідчить про те, що основний ухил російські спецслужби будуть робити на гібридну агресію: кібератаки, атаки на кібернетичний простір та об'єкти критичної інфраструктури. А також другий вектор – інформаційні впливи, фейкові новини і атаки на інформаційний простір", - сказав Клімчук в ефірі телеканалу "ICTV".

Він підкреслив, що у СБУ є інформація, що спецслужби РФ готують потужні кібератаки перед виборами в Україні і під час самих виборів.

"Вони можуть проходити не тільки на електронні системи безпосередньо Центральної виборчої комісії, а можуть атакувати об'єкти критичної інфраструктури, такі як транспорт, зв'язок, фінанси і енергетика", - додав А. Климчук.

За його словами, такі дії можуть негативно вплинути на процес виборів.

У той же час представник СБУ підкреслив, що Україна зможе ефективно реагувати на такі кіберзагрози.

Що стосується втручання в інформпростір, то А. Клімчук повідомив, що Росія вкладає значні кошти та зусилля в розвиток мереж інтернет сайтів, які ретранслюють пропагандистські ідеї, а також використовують для таких цілей соціальні мережі.

"За останній рік було заблоковано близько 2 тис. фейкових акаунтів (в соцмережах - ІФ), було подано для санкцій близько 200 інтернет-сайтів, які пропагували російську ідеологію. В цьому році будуть заблоковані ще 100 сайтів рішенням РНБО, яке найближчим часом буде введено указом президента ", - додав А. Климчук.

Крім того, він зазначив, що в останні час СБУ фіксує групи інтернет агітаторів, які співпрацюють з російськими кураторами та отримують від них грошову винагороду та завдання по дискредитації виборчого процесу.


Дивитися коментарі →