Державам-членам ООН сьогодні, 12 лютого, презентують план гуманітарного реагування для України на 2019 рік.

ООН розгляне план гуманітарної допомоги Україні на 2019 рік

Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко агентству Укрінформ, передає mediaUA.

Зокрема, Ніколенко зазначив, що допомога буде спрямована на забезпечення першочергових потреб українців, які постраждали в результаті російської агресії на Донбасі, з обох сторін на лінії розмежування.

"На цей рік в ООН задекларували 163 млн доларів. За розрахунками організації, саме ця сума повинна дозволити допомогти 2,3 млн українців з числа найбільш вразливих категорій громадян на сході нашої держави", - зазначив він.

Читайте також на " mediaUA": Товариство Червоного Хреста в Україні надало постраждалим від конфлікту на Донбасі допомогу на понад 1 млрд грн

Ніколенко повідомив, що реалізацію гуманітарної допомоги на Донбасі будуть забезпечувати понад 40 організацій, в тому числі агентства ООН, національні та міжнародні організації. Очікується, що фінансування плану буде здійснюватися за рахунок внесків донорів.

За його словами, українська сторона зараз проводить активну роботу з іноземними партнерами з метою консолідації необхідних коштів. Зокрема, важливими є поїздки іноземних чиновників на схід України, щоб вони на власні очі могли переконатися у потребах жителів регіону. Він нагадав, що складне становище жителів сходу України також буде обговорюватися на спеціальному засіданні ООН 20 лютого.

Читайте також на " mediaUA": Ворог за добу 12 разів відкривав вогонь по позиціях ВСУ, поранений один український вояк, знищений один терорист, - штаб ОС

"Будемо говорити про складну гуманітарну ситуацію на Донбасі також під час першого засідання Генеральної Асамблеї ООН по ситуації на тимчасово окупованих територіях України 20 лютого", - розповів Ніколенко.

Початок засідання заплановано на 17:00 за київським часом.


Дивитися коментарі →