Президент України Петро Порошенко обіцяє наступного тижня підписати закон про зміни до Конституції України про стратегічний курс в Євросоюзі і НАТО.

Порошенко на наступному тижні підпише зміни до Конституції про курс в ЄС і НАТО

Про це з посиланням на Інтерфакс-Україна повідомляє БизнесЦензор.

"На наступному тижні я зміни в Конституцію підпишу. Сподіваюся це буде в парламенті, публічно", - сказав Порошенко у вівторок у Києві, виступаючи на щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital.

Читайте також: Харківський бронетанковий завод модернізував понад 100 танків Т-64. ВІДЕО

Верховна Рада 7 лютого прийняла в цілому внесений президентом законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій в той же день підписав цей закон.

Відповідно до конституційних змін, до повноважень Верховної Ради буде віднесена "реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору".

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство держави в ЄС і НАТО. А Кабінет міністрів, у свою чергу, повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі Конституції України закріплено, що Верховна Рада підтверджує "європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".

Крім того, з перехідних положень Основного закону виключається норма про те, що "використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

Закон про внесення змін до Конституції вступить в силу на наступний день після публікації.


Дивитися коментарі →