Якщо Великобританія вийде зі складу Євросоюзу без торговельних домовленостей, то в Німеччині під загрозою опиняться 100 тисяч робочих місць, повідомляє газета Welt am Sonntag.

Німеччина може втратити 100 тисяч робочих місць від Brexit

Про це з посиланням на DW повідомляє БизнесЦензор.

Читайте також: Експорт з Німеччини показав новий рекорд

За даними дослідження економістів Ганса-Ульріха Брауцша і Олівера Хольтемелера з Інституту економічного аналізу імені Лейбніца в Галле і університету імені Мартіна Лютера Галле-Віттенберг.

Зокрема, у випадку "жорсткого "Брекзита" робочих місць можуть втратити близько 15 тисяч чоловік, зайнятих в автомобільній промисловості. При цьому особливо велике число безробітних може з'явитися в нижньосаксонському Вольфсбурзі і баварському Дингольфинге-Ландау, де розташовані заводи Volkswagen і BMW. Невпорядкований вихід Великобританії з ЄС може торкнутися в Німеччині також працівників таких великих технологічних компаній, як IBM і Siemens.

"Немає ні однієї держави, де ефект ("жорсткого "Брекзита") на зайнятість настільки великий, як у Німеччині", - зазначив один з авторів дослідження Хольтемелер.

За оцінками економістів, ФРН-Франція, де з-за неупорядкованого виходу Великобританії з ЄС робочі місця можуть втратити до 50 тисяч чоловік. Великі втрати, ймовірно, зазнає також Китай, який буде отримувати менше замовлень від фірм, що експортують до Великобританії.

Вихід Великобританії з ЄС запланований на 29 березня 2019 року. Домовленості щодо "Брекзиту", досягнуті між британським прем'єр-міністром Терезою Мей і країнами ЄС, парламент Великобританії досі не схвалив.


Дивитися коментарі →