Юрист Богодар Ковалів, який протягом трьох років працював у команді реформи поліції, розповів про поліцейських "старої гвардії", які прийшли в систему до революції.

"Вся поліція - це "лягай, Бандера"? Ні, таких менше 7-8%", - екс-учасник команди реформи поліції юрист Ковалів

Як інформує mediaUA, про це Ковалів повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що поліцейських "старої гвардії" можна умовно розділити на три групи: "ті, хто хочуть змін і підтримують прозахідний курс країни, ті, хто дивляться на реформу зі сторони, і ті, що проти всього нового".

За його словами, є ще й ті, "які начебто і за Україну, а на ділі просто корупціонери-пристосуванці, які не хочуть злазити зі схем".

"Перші - підтримують реформи, активно діють і допомагають щось змінити. Це опора, на якій потрібно будувати міцний правоохоронний орган демократичної країни, і таких, на щастя, чимало. Вони не підуть проти системи, але і не готові бути частиною репресивної машини. За наявності політичної волі у керівництва держави - впевнено стають гвинтиками реформи", - розповів Ковалів.

За його словами, другі - це ті, хто "будуть плисти за течією, лише б їх це протягом особливо не змінював".

"Готові та "Героям Слава" відповісти, і під тост за День міліції келих підняти. Це група, яка не сильно заважає і при правильному векторі успішно трансформується в цеглу, що побудують нову систему", - розповів він.

"Треті - це ті, для кого Дзержинський - прототип цього міліціонера, ті, хто вшановують беркутів Майдану, тому що "ти не був по той бік", ті, хто не бачить сенсу у війні з Росією, тому що "у мене там родичі, нам треба дружить", ті, у кого Бандера - злочинець, а Захарченко і Могилів - професійні міністри з сильною рукою. Такі ненавидять всіх "реформаторів", а ще більше - нову патрульну поліцію, тому що вони посміли зазіхнути на святе місце ДАІ, не выслужив 20 років у старої корупційної клоаці", - розповів Ковалів.

Читайте також на " mediaUA": Не підтримую заклики "Лягай, Бандера", захоплення будівель та буду захищати свою країну і свій народ, - глава департаменту патрульної поліції Києва Жуків

За його словами, такі поліцейські "активно протистоять змінам, вони їх бояться".

"Їх не так багато, але вони зазвичай користуються авторитетом у колег, тягнуть "другу" групу назад і при будь-якому проколі реформаторів або патрульної поліції кричать, що "професіоналів звільнили, найняв селфикопов". Більшість активістів громадянського суспільства і не уявляють, наскільки їхні крики про "реформа провалилася, все сміття однакові, ви собаки Авакова" грають на руку (ні, не Путіну) таким ось рудиментів старої системи", - зазначив юрист.

"Вся поліція - це "лягай, Бандера"? Ні, таких мало, я б сказав, що менше 7-8%", - додав він.

Читайте також на " mediaUA": Поліція повинна захищати громадський порядок, але її дії були неадекватними, - Ірина Геращенко про події в Києві 9 лютого

На думку Богодара Коваліва, таких людей не звільнили, тому що "не було політичної волі".

"З того, що ми бачимо, зараз теж немає. Такі речі не повинен закінчуватися на словах і обіцянках. Це не випадкові емоції, а цілком реальна життєва позиція, з якою в органах не місце. Від таких людей треба очиститися. І не в рамках окремих заходів "коли гряне грім", а системно", - зазначив Ковальов.

Щоб "очиститить" систему від цих людей, на думку Коваліва, потрібна реальна реформа судочинства і беззастережна воля керівництва та особового складу.

"Значно легше говорити "так що це дасть?" Скаржитися і погрожує виїхати/загрожувати всіх розстріляти/саботувати, поки % не сидить/забивати поки лікарям зарплату не піднімуть і тд, і значно важче взятися і намагатися змінити те, що є", - заявив Богодар Ковалів.


Дивитися коментарі →