США не повинні виключати можливість російської військової присутності у Венесуелі.

Росія - це поранений ведмідь, який просто накидається, - адмірал ВМС США Фаллер

Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив новий голова Об'єднаного командування збройних сил США в зоні Центральної і Південної Америки, адмірал ВМС США Крейг Фаллер (Craig Faller), передає mediaUA.

За словами Фаллера, Росія веде себе, як "поранений, ослаблений ведмідь, який просто кидається" на демократичні інтереси в регіоні.

Читайте також на " mediaUA": На бік Гуаидо перейшов полковник венесуельської армії Хіменес

"Якщо говорити про Росію, то можливо все", - сказав Фаллер - "Ми бачили, що вони зробили (в Сирії), і думаю нам треба бути готовими до того, що може статися в майбутньому".

В ході інтерв'ю американський військовий також заявив, що в питанні Венесуели збройні сили США фокусуються на "підтримку політичного і дипломатичного рішення" і не став прямо відповідати на запитання, чи розглядається відправки до Венесуели миротворчих сил.

При цьому військовий зазначив, що в "недемократичних" країнах регіону Кубі, Венесуели і Нікарагуа спостерігається вплив Росії і Китаю.

"Якщо говорити про Росію, то можливо все. Національна оборонна стратегія США звертає увагу на Росію і Китай. ... Китай - це економічна сила, яка посилюється і у них є цілком легітимні економічні та бізнесові інтереси у світі. Але при цьому вони не грають за прийнятими правилами. Зате Росія - це майже, як поранений, ослаблений ведмідь, який просто кидається, і я не можу передбачати, що зробить Росія, та й не хочу передбачати. Ми бачили, що вони зробили, і я думаю, що нам треба бути готовими до того, що може статися в майбутньому", - заявив Фаллер.

Читайте також на " mediaUA": США намагаються переконати армію Венесуели не підтримувати Мадуро, - Reuters

Нагадаємо, 23 січня Хуан Гуаидо оголосив себе тимчасовим президентом країни, тому що раніше парламент визнав переобрання діючого президента Ніколаса Мадуро на пост глави держави неконституційним. Відразу після цього президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуаидо новим тимчасовим президентом.

Пізніше МЗС України відреагував на події, що відбуваються у Венесуелі. У повідомленні зазначається: "Україна визнає Хуана Гуаидо головою єдиного демократично обраного органу влади Венесуели - Національної асамблеї, а також лідером демократичної опозиції".

Раніше на бік Хуана Гуаидо перейшов генерал ВПС Венесуели Франсіско Янес.


Дивитися коментарі →