Протягом 2018 року ПАТ "Криворіжгаз" зафіксувало понад 2 тис. випадків несанкціонованого використання газу.

"Криворіжгаз" зафіксував більше 2 тисяч випадків незаконного використання газу

Про це з посиланням на прес-службу "Криворіжгазу" повідомляє БизнесЦензор.

"З них 126 шляхом несанкціонованої врізки в систему газопостачання. За спожитий, але несплачений газ порушники мають сплатити понад 4 млн. грн. донарахованих збитків. В середньому, за кожним фактом порушення більше 34 тисяч гривень", - повідомляє компанія.

"В першу чергу абоненти повинні розуміти, що несанкціоноване втручання в роботу газових мереж не тільки протизаконно, але й несе загрозу життю і здоров'ю оточуючих", - зазначила головний інженер "Криворіжгазу" Марина Терентьєва.

Крім того було виявлено 366 фактів втручання в роботу газового лічильника побутовими споживачами, донарахування склали понад 6 млн. грн. І 14 фактів втручання в роботу газового лічильника юридичними особами, донарахування склали понад 1,5 млн. грн. Дані нарахування не є штрафами, це донарахування за використаний раніше, але несплачений газ.

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться з участю незалежних експертів державного метрологічного підприємства "Укрметртестандарт". Якщо втручання в роботу лічильника комісією не підтверджено, споживач не оплачує вартість експертизи. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу і вартість експертизи лічильника здійснюється тільки при підтвердженні факту крадіжки газу.

У грудні 2018 року НКРЭКУ були внесені зміни в Кодекс ГРС. Відповідно до змін, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться сплатити збитки за несанкціоноване використання газу.

"Тобто незалежно від того прострочений термін повірки лічильника споживача, порушники повинні сплатити вартість експертизи - понад 3 тис. грн. і збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується в кожному випадку індивідуально", - повідомляє компанія.

Понад 90% коштів з кожного кубометра газу отримує підприємства НАК "Нафтогаз України". І лише близько 7% газорозподільні підприємства. Це в середньому 56 копійок з одного кубометра газу. На ці кошти містяться газові мережі, встановлюються лічильники, працює аварійна газова служба, працює контакт-центру та центрів обслуговування клієнтів по всій Україні.


Дивитися коментарі →