Комітет Палати представників Конгресу США з фінансових питань опублікував меморандум, в якому зазначається неефективність санкцій США щодо Росії.

У Палаті представників США заявили про неефективність санкцій проти РФ

Як інформує mediaUA, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Санкції не допомогли стримати Росію від вторгнення до зони інтересів США та її посягань на світові цінності", - йдеться в опублікованому документі.

"Багато експертів відзначають, що відсутність єдиної позиції в адміністрації США з російської проблеми і про те, якою повинна бути політика щодо Москви, а також відсутність послідовної стратегії і позиції Білого дому з Росії підірвали ефективність антиросійських санкцій", - зазначається в меморандумі.

"Росія навчилася того, як знизити залежність від Заходу, її компанії знайшли спосіб виживати при обмеженому доступі до фінансів, в той час як Москва налагоджує ділові і політичні зв'язки з країнами, такими як Китай, Індія і Саудівська Аравія", - зазначено в документі.

При цьому в меморандумі розкритикували рішення Мінфіну США про виведення з-під санкцій трьох компаній, пов'язаних з російським бізнесменом Олегом Дерипаскою.

Читайте на " mediaUA": Україна приєдналася до декларації ЄС про продовження санкцій проти РФ

Управління Мінфіну США з контролю за іноземними активами 27 січня 2019 року виключило En+ , "РусАл" і "Євросибенерго" з санкційного списку після того, як О. Дерипаска скоротив свою частку в цих компаніях до 45%, щоб введені проти нього санкції не поширювалися на ці компанії.

Як відзначають конгресмени, незважаючи на скорочення частки в компаніях, О. Дерипаска зможе зберегти контроль над En+, "РусАлом" і "Євросибенерго". Сам же О. Дерипаска перебуває під санкціями США у зв'язку з тим, що на Заході його тісно пов'язують з Кремлем, а також вважають діловим партнером екс-радника Дональда Трампа Пола Манафорта, якого у США звинувачують у діяльності проти інтересів США.

"Рішення Мінфіну США про виключення цих компаній з "чорного списку" може призвести до їх попадання в "білі списки", що дозволить їм залучати іноземний капітал", - відзначають в комітеті Палати представників, підкреслюючи, що компанії можуть допомагати Кремлю "вести діяльність проти інтересів США".

Засідання комітету Палати представників Конгресу США з фінансових питань, присвячене, зокрема, санкцій Вашингтона щодо Москви, Каракаса, Пхеньяну і Тегерана призначено на 12 лютого.

Після проміжних виборів у США в 2018 році більшість місць в Палаті представників зайняли конгресмени з Демократичної партії США, таким чином, з 2019 року контроль над комітетами Палати представників перейшов демократам, активно критикують діяльність республіканської адміністрації США.


Дивитися коментарі →