Без проведення реформ і маючи поточні темпи зростання ВВП України знадобиться 50 років, щоб досягти такого рівня економічного розвитку, який має Польща.

Україні знадобиться 50 років для досягнення поточного економічного рівня Польщі, і 100 років - від рівня Німеччини, - Світовий банк

Як передає mediaUA з посиланням на "Громадське", про це повідомив віце-президент Світового банку з питань Європи та Центральної Азії Сиріл Мюллер під час презентації дослідження Світового банку про економічний розвиток України.

А для досягнення поточного рівня економічного розвитку країн Західної Європи, таких як Німеччина, знадобиться вдвічі більше часу - 100 років.

Читайте на " mediaUA": Україна в цьому місяці отримає 17,6 млрд грн під гарантії Світового банку, - Мінфін

За словами Мюллера, в Україні спостерігається значна концентрація капіталу в руках нечисленної групи населення. Так, 3 найбагатших українці мають 6% ВВП країни.

"Це майже вдвічі більше, ніж в Росії і в три рази більше, ніж у Польщі. Частка доходів найбагатших людей до ВВП майже не змінювалася з 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, здатним повністю розкрити потенціал людського капіталу", - йдеться в дослідженні Світового банку.

Там зазначають, що найбільші фактори, що стримують економічний розвиток України - занадто велика закредитованість, сильна залежність від світових ринків збуту сировини, занадто пізній початок реформ.

Читайте на " mediaUA": Світовий банк очікує продовження співпраці з Супрун, - регіональний віце-президент Мюллер

Пріоритетними реформами в Україні, на думку представників Світового банку, повинні стати податкова реформа, покращення логістики, а також скасування мораторію на продаж землі. Крім цього, важливо провести судову реформу та реформу Антимонопольного комітету.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що за попередніми даними, в 2018 році економіка України зросла найбільш за останні 7 років - на 3,4%.


Дивитися коментарі →