За даними джерел, зв'язок з двома кораблями ВМС, які піддалися атаці, підтримується. Зв'язок з пошкодженим катером "Бердянськ" відсутня, але катер наші ведуть на буксирі.

Не можна чекати і реагувати на провокації ворога, треба диктувати росіянам ініціативу, - журналіст про ситуацію в Азовському морі

Про це у Facebook написав головний редактор mediaUA Юрій журналіст.

Він зазначає, що о 22:00 розпочнеться засідання військового кабінету. На ньому розглядатиметься питання про розірвання договору з РФ про Азовському морі.

Читайте на " mediaUA": Українські кораблі в Азовському морі захоплені спецназом РФ, - ВМС ЗСУ

"Що можна зробити?

 • Розрив договору про Азовському морі з РФ - сьогодні цей договір знищений російським вогнем.
 • Проведення маневрів у районі Керченського мосту.
 • Прикриття авіацією проходу бойових кораблів.
 • Запрошення кораблів НАТО в Азовське море, регулярне проведення міжнародних маневрів.
 • Необхідна військова доктрина ведення війни з РФ - Україна повинна завдавати шкоди ворогові там, де у нас є можливість і ресурси, не можна чекати і реагувати на провокації ворога. Треба диктувати росіянам ініціативу. РФ постійно створює нові провокації і не зупинить провокації надалі", - пише журналіст.
 • Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

  Дивіться також на " mediaUA": Російський корабель йде на таран українського рейдового буксира. ВІДЕО (18+)

  При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

  У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

  ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

  Читайте також: Росіяни застосували зброю проти корабля ВМС України на вихід з Керченської протоки, є поранений, - Бабин

  Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений.


  Дивитися коментарі →