Президент України Петро Порошенко зв'язався з лідерами Європейського союзу і НАТО з-за нападу Росії на українські військові кораблі.

Порошенко перебуває в постійному контакті з керівництвом Євросоюзу і НАТО з приводу подій у Керченській протоці, - АП

Про це повідомляє mediaUA з посиланням на LB.ua .

"Розглядаємо останні дії Російської Федерації проти кораблів ВМС України як акт агресії, спрямований на цілеспрямовану ескалацію Росією ситуації в акваторії Азовського моря і Керченської протоки", - йдеться в заяві Адміністрації президента.

Читайте на " mediaUA": "Акт агресивної війни": прокуратура кваліфікувала напад на українські катера, - Луценко

"Агресивні дії РФ вимагають рішучого засудження і жорсткої відповіді з боку міжнародного співтовариства, включаючи санкції. З цією метою президент України перебуває в безпосередньому контакті з керівництвом ЄС і НАТО. Глава держави доручив МЗС оперативно проінформувати країни Великої сімки та членів Ради безпеки ООН про злочинні дії російської сторони в Азово-Керченської акваторії і в районі Чорного моря, а також ініціювати розгляд даного питання в рамках ООН і ОБСЄ", - заявили на Банковій.

Читайте також: Україна звернулася за підтримкою до США у зв'язку з нападом Росії на українські кораблі, - посол Чалий

Україна розробила проект резолюції ООН по мілітаризації Росією Автономної Республіки Крим та Азовського моря, яка буде розглянута Генеральною асамблеєю ООН у грудні.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

Дивіться також на " mediaUA": Російський корабель йде на таран українського рейдового буксира. ВІДЕО (18+)

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецназом РФ.


Дивитися коментарі →