Голова ВО "Батьківщина" озвучила пропозиції про дії в поточній ситуації. від

Україна повинна негайно звернутися до країн-гарантів Будапештського меморандуму, - Тимошенко про ситуацію в Азовському морі

Вперше, не ховаючись за "зеленими чоловічками", "добровольцями" і "сепаратистами" Росія відкрито вирішила почати бойові дії – стріляє по українцям. Про це у себе в Facebook пише голова ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко, повідомляє mediaUA.

"Є інформація про поранених український. Командування військово-морських сил констатує, що Росія веде прицільний вогонь на ураження", – стурбована політик.

Тимошенко вважає, що в цій ситуації керівництву країни слід негайно скликати РНБО, а також офіційно інформувати країни світу і колективні органи про факти збройної агресії.

"Негайно надсилати офіційні повідомлення країн-гарантів по Будапештському меморандуму і скликати консультації на рівні глав держав. Це той випадок, коли положення меморандуму кричуще і очевидно порушені і повинен бути застосований механізм переговорів, закладений в угоді", – зазначила політик.

Лідер "Батьківщини" також закликає провести позачергове засідання Верховної Ради, на якому в закритому режимі обговорити стратегію і тактику протидії агресорові і невідкладно інформувати громадян про те, що відбувається.

"Нація повинна бути згуртована по відношенню до ворога. Сподіваюся, що всі наші моряки, захоплені росіянами, повернуться живими і здоровими. Тримаємо кулаки", – написала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.


Дивитися коментарі →