Окупанти буксирують малий броньований артилерійський катер "Бердянськ" і рейдовий буксир "Яни Капу", ще один катер заблокований, слід з усіма.

Шість українських моряків поранені в Азовському морі, - ВМС ЗСУ

Про це пише mediaUA з посиланням на прес-центр Командування ВМС ЗС України.

Дивіться також на " mediaUA": Скупчення суден в районі Керченської протоки. КАРТА

"За оперативною інформацією, захоплений МБАК "Бердянськ" РБК "Яни Капу", які буксирують. МБАК "Нікополь" заблокований і слід в супроводі окупантів. 6 українських військовослужбовців отримали поранення", - йдеться в повідомленні.

Читайте на " mediaUA": "Акт агресивної війни": прокуратура кваліфікувала напад на українські катера, - Луценко

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Читайте також: Президент на 22:00 призначив засідання військового кабінету у зв'язку з надзвичайними подіями в Азовському морі, - Турчинов


Дивитися коментарі →