Посол України при ООН Єльченко вже звернувся з вимогою терміново скликати раду Безпеки.

Україна скликає екстрене засідання Ради безпеки ООН, - МЗС

Україна скликає екстрене засідання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй з-за загострення ситуації в Азовському морі. Про це колишній прес-секретар МЗС України і новий посол України в Естонії Мар'яна Беца написала у Twitter, повідомляє mediaUA.

"Сьогоднішні небезпечні події в Азовському морі свідчать про те, що новий фронт агресії Росії відкрито. Україна закликає до екстреного засідання Ради Безпеки ООН", – написала Беца.

Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко повідомила, що посол України при ООН Володимир Єльченко вже звернувся до головуючої в Радбезі країні – КНР, з вимогою негайно скликати раду Безпеки.

"Ми маємо пряму збройну агресію РФ проти України. Атакують наше морське простір", – написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Крім того, Геращенко повідомила, що вранці вилітає в Берлін.

"Разом з Hanna Hopko зробимо все, що в наших силах, щоб мобілізувати наших партнерів і будемо вимагати жорсткої реакції на відкриту і нахабну військову агресію РФ проти України і загострення в Азові", – написала Нардеп.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.


Дивитися коментарі →