Альянс вимагає негайно забезпечити українським кораблям безперешкодний доступ до портів.

НАТО стежить за ситуацією в Азовському морі і Керченській протоці, - заява

В Північноатлантичному альянсі відреагували на напад флоту Росії на українські військові кораблі, закликавши РФ негайно забезпечити ВМС України безперешкодний доступ до портів, інформує mediaUA.

Про це повідомила в Twitter прес-секретар Альянсу Оана Лунгеску.

"НАТО уважно стежить за розвитком ситуації в Азовському морі і Керченській протоці, і ми перебуваємо на зв'язку з урядом України. Ми закликаємо до стриманості та деескалації", – цитує Лунгеску заяву Альянсу.

"НАТО повністю підтримує суверенітет України та її територіальну цілісність, включаючи її навігаційні права в її територіальних водах. Ми закликаємо Росію забезпечити безперешкодний доступ до українських портів в Азовському морі відповідно до міжнародного права", – написала вона.

"На саміті в Брюсселі в липні лідери НАТО висловили підтримку Україні і заявили, що подальша мілітаризація Росією Криму, Чорного і Азовського морів несе подальші загрози незалежності України і підриває стабільність прикордонного регіону", – нагадала прес-секретар НАТО.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.


Дивитися коментарі →