Європейський союз закликає Україну й Росію до деескалації напруги в Керченській протоці.

ЄС очікує, що Росія відновить вільний прохід через Керченську протоку і посприяє негайного зняття напруги, - Косьянчич

Про це йдеться в заяві представника Європейської служби зовнішніх зв'язків Майя Косьянчич, передає mediaUA.

Читайте на " mediaUA": НАТО стежить за ситуацією в Азовському морі і Керченській протоці, - заява

"Напруженість навколо Азовського моря і Керченської протоки сьогодні значно зросла в світлі ранкового інциденту між російськими і українськими військово-морськими судами, коли останні намагалися пройти через Керченську протоку, а також подальших подій, включаючи закриття російською владою протоки для руху і повідомлення про захоплення і обстрілі українських судів. Ми очікуємо, що Росія відновить вільний прохід через Керченську протоку і закличе всіх діяти з граничною стриманістю, щоб негайно зняти напругу з ситуації", - йдеться в документі.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

Читайте також: Україна скликає екстрене засідання Ради безпеки ООН, - МЗС

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери захоплені ФСБ РФ, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення.


Дивитися коментарі →