Засідання РНБО розпочнеться опівночі. Військовий кабінет ухвалив, що дії Росії в Азовському морі є актом агресії.

Дії РФ - агресія, РНБО буде вирішувати питання про введення воєнного стану, - Турчинов. ВІДЕО

Про це журналістам у Києві заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, повідомляє mediaUA.

Читайте на " mediaUA": ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

"Напад російських військових на кораблі українських ВМС є нічим іншим, як актом російської військової агресії", – сказав Турчинов.

"Запропоновано провести засідання РНБО для оголошення режиму воєнного стану. Засідання РНБО відбудеться сьогодні в 00:00", – повідомив глава РНБО.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Дивіться також на " mediaUA": Російський корабель йде на таран українського рейдового буксира. ВІДЕО (18+)

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери захоплені ФСБ РФ, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення.


Дивитися коментарі →