Україна веде переговори з усіма партнерами, зокрема, НАТО та ЄС.

Україні важливо сформувати стратегію спільних дій з міжнародними партнерами, - Клімкін про ситуацію на Азовському морі

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, інформує mediaUA.

"Росія здійснила акт агресії проти України. Тепер є агресія на території України, а також війну з росіянами в нейтральних водах. Цей акт агресії, а саме так він кваліфікується за всіма принципами міжнародного права, привів до поранень наших воїнів", - констатував Він.

Читайте на " mediaUA": Дії РФ - агресія, РНБО буде вирішувати питання про введення воєнного стану, - Турчинов

Він підкреслив, що Україна проводить переговори з міжнародними партнерами: "Ми контактуємо з усіма нашими друзями і партнерами, інформуємо їх про те, що сталося. Зараз нам дуже важливо не просто скоординувати позиції з нашими друзями, а сформувати чітку позицію, що ми будемо робити разом".

На шляху до цього, зокрема, глава зовнішньополітичного відомства провів переговори з представниками НАТО і ЄС. "Найближчим часом президент буде спілкуватися з представниками міжнародних організацій, щоб побудувати чітку коаліції для протидії актам агресії РФ", - повідомив міністр.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

Дивіться також на " mediaUA": Російський корабель йде на таран українського рейдового буксира. ВІДЕО (18+)

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери захоплені ФСБ РФ, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення.


Дивитися коментарі →