Дипломатичне будівлю охороняють бійці Національної гвардії.

Посольство РФ закидали димовими шашками (оновлено)

У Києві біля посольства Росії в Україні збираються протестувальники. Вони обурені агресивними діями РФ у районі Керченської протоки, де було захоплено два човни ВМС України, поранено шестеро військових, повідомляє mediaUA з посиланням на "ТСН".

В акції беруть участь активісти громадських організацій та ветерани війни на Донбасі. На даний момент під російським посольством зібралося близько двох десятків людей, люди продовжують прибувати.Учасники акції протестують з-за агресії Росії проти українських військових кораблів в районі Керченської протоки.

Вони принесли з собою шини і розклали на парапеті посольства паперові кораблики.

"Це символізує наші українські кораблі, захоплені Росією в Керченській протоці", - пояснив активіст по імені Данило.

У будівлі посольства горить світло.

На місці працюють бійці Національної гвардії України, которыеохраняют дипломатичне будівлю.

ОНОВЛЕНО

Посольство РФ закидали димовими шашками.

На місці чергують пожежна машина і 10 автомобілів поліції, повідомляє "Громадське телебачення".

Присутні скандують "Світ Донбасу! Смерть Кремлю!".

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.


Дивитися коментарі →