У відомстві говорять про трьох поранених українських моряків і стверджують, що їм надана допомога.

ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

Федеральна служба безпеки Росії підтвердила, що відкривала вогонь і згодом захопила українські кораблі в Керченській протоці поруч з окупованим Кримом. Про це з посиланням на ФСБ Росії повідомляє російське агентство "Інтерфакс", інформує mediaUA.

"Порушили сьогодні вранці державний кордон Росії суду ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу" в 19:00 25 листопада здійснили чергову спробу незаконних дій у межах територіального моря РФ. На законні вимоги, які їх супроводжували, кораблів і катерів прикордонної служби ФСБ РФ і Чорноморського флоту РФ про негайне зупинення не реагували, здійснювали небезпечне маневрування", – йдеться в повідомленні ФСБ Росії.

Як повідомили в ЦГЗ ФСБ Росії, "з метою примусової зупинки українських військових кораблів застосовано зброю".

"В результаті в територіальних водах РФ в Чорному морі всі три судна ВМС України затримано. Трьом пораненим військовослужбовцям ЗС України надана медична допомога. Загрози їх життю немає", – йдеться в повідомленні.

За фактом порушення державного кордону РФ порушено кримінальну справу, стверджують у ФСБ.

"Слід зазначити, що українській стороні відомий порядок проходження військових кораблів через територіальне море РФ і по Керч-Єнікальському каналу. Цей порядок вже раніше використовувався ними для здійснення мирного проходу", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.


Дивитися коментарі →