Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич закликав Росію зробити кроки по деескалації ситуації в Азовському морі.

Дії Росії в Азовському морі повинні бути засуджені міжнародним співтовариством, - глава МЗС Латвії Ринкевич

"Пильно спостерігаю за тривожними новинами у Азовському морі. Блокада морського судноплавства в Керченській протоці з боку Росії і напад на ВМФ України - явні порушення міжнародного права і повинні бути засуджені міжнародним співтовариством, Росія повинна зробити кроки по деескалації ситуації", - цитує mediaUA заяву Ринкевича, опубліковане в Twitter.

Читайте на " mediaUA": Дії РФ - агресія, РНБО буде вирішувати питання про введення воєнного стану, - Турчинов

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

Також читайте: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери захоплені ФСБ РФ, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення.


Дивитися коментарі →