Поточний момент Бабин називає "моментом істини для схвалення певних рішень".

Понад 20 українських військовослужбовців потрапили в полон, - представник президента в АРК Бабин

Представник Президента України в Автономній республіці Крим Борис Бабин повідомляє, що в полон до росіян потрапили не менше 20 українців. Про це він написав у Facebook, повідомляє mediaUA.

"Не менше шести поранених; більше двох десятків військовополонених. Прямий акт агресії РФ, чекаємо відповідних рішень РНБО", – повідомив Бабін.

"Агресор тільки що підтвердив захоплення суден і екіпажів. Якщо це не момент істини для схвалення схвалення певних рішень – то є ризик, що він ніколи вже не настане", – підсумував Бабін.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.


Дивитися коментарі →