Інформація про поранених суперечлива. За даними України, їх шестеро, двоє знаходяться у важкому стані.

На кораблях, захоплених РФ, було 23 українських військовослужбовців, - Муженко

На кораблях, захоплених Росією, перебували 23 українських військовослужбовців. Про це під час екстреного засідання РНБО заявив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, повідомляє mediaUA.

За словами Муженко, доля цих військовослужбовців на даний момент невідома.

Інформація про кількість поранених суперечлива, повідомив Муженко. Згідно з українським даними, їх шестеро. Двоє поранених українських моряків перебувають у важкому стані.

"Зв'язок блокується?", – запитав у Муженко президент України Петро Порошенко.

"Так, зв'язок блокується", – підтвердив Муженко.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.


Дивитися коментарі →