Тепер рішення повинні підтримати депутати. Завтра Верховна Рада збереться на екстрене засідання.

Порошенко підтримав введення воєнного стану

Президент України Петро Порошенко на екстреному засіданні РНБО підтримав рішення про введення воєнного стану, повідомляє mediaUA.

"Це не означає, що Україна буде проводити наступальні операції", – заявив президент.

За словами Порошенка, також рішення не означає якого-небудь зміни дій ВСУ в зоні ООС на Донбасі. І не передбачає термінової мобілізації.

Порошенко розповів, що вже отримав сотні дзвінків від воїнів, що перебувають у резерві, які повідомляли, що готові стати на захист України.

Порошенко закликав ветеранів першої хвилі мобілізації бути напоготові.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.


Дивитися коментарі →