26 листопада о 16:00 народні депутати зберуться на позачергове засідання, щоб затвердити рішення про введення військового положення, запропоноване РНБО.

РНБО підтримує введення військового стану на 60 днів, рішення має підтвердити Верховна Рада

Рада національної безпеки і оборони Порошенко пропонує ввести воєнний стан терміном на 60 днів строком на 60 днів, повідомляє mediaUA.

"П'ять років Росія веде гібридну війну проти України, але вперше вони неприховано атакували Збройні сили України. Раніше це робилося приховано, вони використовували своїх військовослужбовців без розпізнавальних знаків. Сьогодні військові підрозділи ФСБ Російської Федерації атакували наші Військово-морські сили, причому вели вогонь на поразку. І ми знаємо тяжкі наслідки. Саме тому ми говоримо про небезпеку не тільки провокацій в Чорному і Азовському морях, але і на суші. Ми бачимо ту активну підготовку військових підрозділів Російської Федерації, що відбувається вздовж наших південних, східних і північних кордонів. Саме тому є пропозиція про рішення Ради національної безпеки і оборони: констатувати, що дії Російської Федерації є збройною агресією проти України і підпадають під пункти c, d статті третьої Резолюції 3314 Генеральної асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, визначити необхідне запровадження в Україні особливого правового режиму для створення умов відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загроз державної незалежності і територіальної цілісності України, у зв'язку з цим - запропонувати президенту України ввести воєнний стан в Україні терміном на 60 діб", - заявив під час засідання РНБО Олександр Турчинов.

Це рішення має підтримати Верховна Рада. Завтра депутати зберуться на позачергове засідання. Президент України звернувся до них із закликом обов'язково взяти в ньому участь.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що екстрене засідання Верховної Ради відбудеться у понеділок, 26 листопада, о 16:00. Воно буде проходити в закритому режимі.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.


Дивитися коментарі →