Порошенко підтримує цю ініціативу глави відомства.

"Пропоную обмежити в'їзд в Україну деяким категоріям громадян РФ", - голова Держприкордонслужби Цигикал

Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал запропонував обмежити в'їзд на територію України для певних категорій громадян Російської федерації", повідомляє mediaUA.

Про це він заявив на засіданні Ради національної безпеки і оборони в ніч на понеділок, 26 листопада.

Яких категорій росіян торкнеться обмеження, Цигикал не уточнив.

"Виходячи з обстановки, плануємо перейти на посилений режим охорони та оборони кордону, – заявив Цигикал. – Що стосується пунктів пропуску, то для громадян України ніяких обмежень не буде. Пропоную для певних категорій громадян РФ обмежити в'їзд на територію України".

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує будь-які ініціативи голови Держприкордонслужби. "Дійте в межах своїх повноважень", – додав він.

Нагадаємо, на засіданні РНБО Президент Петро Порошенко підтримав введення воєнного стану без загальної мобілізації і обмеження конституційних прав і свобод громадян. У свою чергу, глава НБУ Яків Смолій заявив, що введення воєнного стану не позначиться на роботі банків.

Засідання РНБО скликали у зв'язку з діями Росії в Керченській протоці.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО прийнято рішення рекомендувати ввести в Україні надзвичайний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.


Дивитися коментарі →