Глава МВС закликає патріотів "не втягуватися у внутрішнє протистояння".

Всі підрозділи МВС переведено на посилений варіант несення служби, - Аваков

Всі підрозділи МВС переведено на посилений варіант несення служби. Про це глава МВС повідомив під час екстреного засідання РНБО України, повідомляє mediaUA з посиланням на відділ комунікації Міністерства внутрішніх справ.

"Я звертаюся до патріотів України – зосередитися на протидії зовнішньому ворогові і не втягуватися у внутрішнє протистояння", – сказав Арсен Аваков.

Глава МВС доручив Держприкордонслужбі України, Національної гвардії України, Національної поліції України та ДСНС перейти на посилений варіант несення служби.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО прийнято рішення рекомендувати ввести в Україні надзвичайний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.


Дивитися коментарі →