Рада національної безпеки і оборони України одноголосно підтримав пропозицію президента України ввести воєнний стан терміном на 60 діб.

РНБО одноголосно підтримав пропозицію президента ввести воєнний стан на 60 діб, - Турчинов. ВІДЕО

Про це заявив Секретар РНБО України Олександр Турчинов після засідання Ради, на якому розглядалося питання про оголошення правового режиму воєнного стану, передає mediaUA.

Дивіться також на " mediaUA": Засідання РНБО у зв'язку з ситуацією в Азовському морі. ВІДЕО

За словами Секретаря РНБО, дії Російської Федерації проти кораблів українських ВМС "є збройною агресією проти України, яка підпадає під пункти c, d статті третьої резолюції 3314 (XXIX) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року".

"Виходячи з цього, РНБО визначила за необхідне введення в Україні особливого правового режиму для створення умов по відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, посилення загроз державної незалежності і територіальної цілісності України, - сказав Турчинов. - У зв'язку з цим президенту запропоновано ввести воєнний стан в Україні терміном на 60 діб".

У коментарі журналістам Секретар РНБО України повідомив, що відповідне рішення президента має прийняти Верховна Рада України, яка повинна зібратися 26 листопада о 16:00 на позачергове засідання.

Читайте на " mediaUA": На кораблях, захоплених РФ, було 23 українських військовослужбовців, - Муженко

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО прийнято рішення рекомендувати ввести в Україні надзвичайний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.


Дивитися коментарі →