Уповноважений з прав людини при президентові України безуспішно намагалася зв'язатися зі своїм російським колегою.

Російська омбудсмен не виходить на зв'язок, - Денісова

Російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова не виходить на зв'язок. Про це українська омбудсмен Людмила Денисова повідомила в ефірі "Громадського телебачення", інформує mediaUA.

"Вона не виходить на контакт. Може, вона не отримала ніяких вказівок. Я виходила на контакт, але вони (російська сторона, – ред.) не виходять", – сказала Денисова.

За її словами, зараз надходить дуже суперечлива інформація про українських моряків на захоплених Росією в Керченській протоці судах. Україні не вдається вийти з ними на зв'язок, тому що немає даних про їх місцезнаходження і стан.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО прийнято рішення рекомендувати ввести в Україні надзвичайний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.


Дивитися коментарі →