Україна повинна мобілізувати всі можливості держави, щоб захистити свою територіальну цілісність.

Необхідно мобілізувати всі можливості для захисту держави, - Гройсман

Як інформує mediaUA з посиланням на Урядовий портал, так прокоментував прем'єр-міністр України Володимир Гройсман рекомендацію Ради національної безпеки і оборони ввести в Україні надзвичайний стан терміном на 60 діб з-за ситуації в Азовському морі.

"Якщо потрібно приймати рішення, які не обмежують права і обов'язки людей, а з іншого боку мобілізують резерви держави, щоб захистити кордони і цілісність, це треба зробити, - сказав Гройсман. - Ми 5 років є об'єктом агресії - і прихованої, і неприхованою. І те, що сьогодні сталося, - неприпустимо. Вважаю, що повинен бути мобілізований весь цивілізований світ, щоб цього дикунству поставити крапку. Ніхто не давав права не поважати закон, зазіхати на територіальну цілісність держави".

Глава Уряду також запевнив, що все, що стосується економічної стабільності - буде зроблено.

"Все, що стосується національної економіки, зростання - будемо забезпечувати і далі. Ми збережемо спокій і порядок. І забезпечимо ресурси, щоб захистити державу ", - додав Гройсман.

Дивіться також на " mediaUA": РНБО одноголосно підтримав пропозицію президента ввести воєнний стан на 60 діб, - Турчинов. ВІДЕО

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО прийнято рішення рекомендувати ввести в Україні надзвичайний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.


Дивитися коментарі →