Канада засуджує російську агресію проти України в Керченській протоці і вимагає негайно звільнити захоплені українські військові судна.

Канада засуджує агресію РФ проти України в Керченській протоці і вимагає негайно звільнити захоплені українські судна, - Фріланд

Як інформує mediaUA з посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд на своїй сстранице в соцмережі.

"Канада засуджує агресію Росії проти України в Керченській протоці. Ми закликаємо РФ до негайної деескалації, звільнення захоплених суден і відновленню свободи навігації", - написала Фріланд.

Вона також зазначила, що "Канада непохитна підтримки суверенітету України".

Читайте на " mediaUA": На кораблях, захоплених РФ, було 23 українських військовослужбовців, - Муженко

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявляє, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

Читайте на " mediaUA": Всі підрозділи МВС переведено на посилений варіант несення служби, - Аваков

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що у відповідності зі статтями 17, 38 Конвенції ООН по морському праву та статтею 2 Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі, а це означає, що вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО прийнято рішення рекомендувати ввести в Україні надзвичайний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.


Дивитися коментарі →