В. о. заступника глави місії США при ОБСЄ Грегорі Мекрис заявив, що Росія продовжує блокувати розширення географії діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ вздовж кордону.

Росія продовжує блокувати розширення мандату місії ОБСЄ на кордоні з Україною, - Держдепартамент США

"Ми як і раніше змушені задовольнятися неадекватною, обмеженою роботою місії лише на двох пунктах пропуску, які разом охоплюють лише сотні метрів з 2300 км російсько-українського кордону, значну частину якої Україна не контролює", - йдеться в заяві, яку оприлюднено на сайті Госдепратамента США, передає mediaUA з посиланням на lb.ua.

У заяві йдеться, що постійний відмова Росії у вирішенні розширити сферу діяльності СММ підтверджує те, що РФ відмовляється виконувати мінські домовленості.

Читайте також на " mediaUA": З початку "шкільного перемир'я" спецмиссия ОБСЄ зафіксувала мінімум 370 порушень режиму тиші на Донбасі, - Хуг

"Четвертий пункт Мінського протоколу визначає чітку роль спостерігачів ОБСЄ в моніторингу і перевірки обох сторін російсько-української міжнародної кордону, а також створення зон безпеки біля кордону в Росії та Україні", - йдеться в заяві.

Мекрис підкреслив, що через самовільне обмеження роботи наглядової місії, вона не зможе підтвердити масштаб участі Росії в постачаннях зброї, засобів і особового складу в підтримку бойовиків на Донбасі.

Читайте також на " mediaUA": Вирішення конфлікту на Донбасі - один з основних пріоритетів італійського головування в ОБСЄ, - глава МЗС Моаверо-Міланезі


Дивитися коментарі →