Міністерство охорони здоров'я спільно з Міністерством освіти і науки розробили нові санітарні норми для шкіл, які пропонують до громадського обговорення.

Моз і Міносвіти розробили нові санітарні норми для шкіл

Як передає mediaUA, про це повідомляє прес-служба Моз.

Так, зокрема, Моз і МОН пропонують скоротити тривалість виконання домашніх завдань: не більше 1 години в 3-9 класах і 1,5 години в 10-12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завдання взагалі не рекомендовані.

Також пропонується скасувати нормативи по відстані між партами. Крім того, в 1-4 класах облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.

Читайте на " mediaUA": Україна готова до навчального року, - Гройсман

У Моз пропонують використовувати в навчальному процесі інтерактивні дошки, мультимедійні технології і пристрої. Після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводити фізкультхвилинки та гімнастику для очей, в кінці уроку - фізичні вправи для профілактики загального стомлення.

Як повідомляють у прес-службі міністертва, також пропонується змінити харчування для учнів.

"Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна становити близько 30% від добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначено максимально допустима кількість цукру і солі для різних страв", - йдеться в повідомленні.

Докладніше: Наказ Міністерства охорони здоров'я України "Про затвердження Санітарного регламенту для установ загальної середньої освіти"


Дивитися коментарі →